PentaGen

Onemocnění spojená s hla

LaCAR LAMP kity

Kity LaCAR jsou založeny na unikátní metodice isotermální amplifikace DNA zprostředkované smyčkou (LAMP) s následnou analýzou křivky tání. Uvedená technologie umožňuje provádět amplifikaci přímo z odebrané krve bez nutnosti předchozí extrakce a významně zkracuje celkovou délku testování. Vlastní analýzu lze provádět na běžných cyklerech pro Real-Time PCR nebo na přístroji Genie III. Vybrané kity jsou CE IVD certifikovány.

 

LaCAR LAMP Human HLA-B27 (CE IVD)

Kit detekuje alely B*2702 (kavkazská) a B*2705 (celosvětová) , které jsou asociovány s celou řadou nespecifických zánětlivých nemocí jako je Bechtěrevova choroba, záněty kloubů, vnitřního oka, krátkých kostí dolních a horních končetin atd.

 

LaCAR LAMP Human HLA-B27 Direct (CE IVD)

Screeningový kit detekující  alely B*2702 (kavkazská), B*2703 (africká), B*2704 (asijská) a B*2705 (celosvětová) bez určení specifické mutace (výsledek pozitivní/negativní). Uvedené alely jsou asociovány s celou řadou nespecifických zánětlivých nemocí jako je Bechtěrevova choroba, záněty kloubů, vnitřního oka, krátkých kostí dolních a horních končetin atd.

 

PROTRANS HLA Celiac disease (CE IVD)

Kit německého výrobce umožňuje detekci nejčastějších alel, které jsou asociovány s rozvojem celiakie (viz tabulka níže). Vyhodnocení výsledků se provádí pomocí gelové elektroforézy a odečet genotypů/haplotypů následně v programu SSP Reporter.

 

Protrans HLA Narcolepsy Domino System (CE IVD)

Narkolepsie se projevuje nadměrnou denní spavostí, kataplexií (tzv. spánková obrna), halucinacemi, automatickým chováním. Příčiny narkolepsie jsem neznámé a diagnostika onemocnění je velmi složitá. Nicméně 98% narkoleptiků má HLA genotyp DRB1-15:01 – DQB1-06:02, který je detekován kitem Protrans. SSP detekce HLA alel probíhá na agarózové elektroforéze.

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací »