PentaGen

Archer panely

Pro detekci variant spojených s rakovinou krve nabízí společnost Archer 2 typy produktů podle typu vstupního materiálu - VariantPlex (analýza DNA) a FusionPlex (analýza RNA).

Předností kitů je využití molekulárních barkódů (MBCs) a snadný pracovní postup díky unikátnímu systému lyofilizovaných reagencií.  Pro vyhodnocení výsledků je používán software Archer® Analysis v7 s vlastní databází ArcherQuiver™napojený i na databáze Ensembl VEP, Clinvar a COSMIC.

Příprava knihovny je založena na patentované technologii Anchored Multiplex PCR (AMP):

https://www.youtube.com/watch?v=Af2dSH5YMt4

https://www.youtube.com/watch?v=cHjKsgbmIsY

Archer VariantPlex panely

Široká paleta NGS kitů pro detekci SNVs, InDels a CNVs v somatických i germinálních vzorcích.

 • Myeloid kit pro detekci mutací 75 genů asociovaných s myeloidními malignitami.
 • Core Myeloid kit pro detekci mutací 37 genů vyskytujících se v souvislosti s AML, MPN a MDS.
 • AML Focus kit pro detekci mutací v 11 genech spojených s AML.
 • MPN Focus kit pro detekci mutací ve 12 genech spojených s MPN. 

Archer FusionPlex panely

Široká paleta NGS panelů pro detekci fúzí, reltivní úrovně exprese, zlomů, SNVs a InDels. Přednostní kitů je zejména možnost detekovat fúze s neznámými fúzními partnery.

 • ALL kit zahrnuje 81 genů spojených s ALL.
 • Myeloid kit zahrnuje 84 genů spojených s myeloidními malignitami.
 • Myeloid Focus kit určen pro identifikaci 9 kritických myeloidních targetů, včetně ABL1. 
 • Lymphoma kit zahrnuje 125 genů spojených s lymfomy.
 • Heme v2 kit umožňuje analýzu 87 genů spojených s hematologickými malignitami.
 • Pan-Heme kit pro detekci bodových mutací, fúzí, úrovně exprese a imbalancí u více než 199 genů spojených s myeloidními a lymfoidními malignitami.

 

SOPHiA Genetics panely

NGS panely renomované švýcarské společnosti založené na hybridization capture technologii. Kromě SNVs, InDels a CNVs umožňují také detekci fúzí genů asociovaných se vznikem akutní myeloidní leukemie, myelodysplastického syndromu, myoproliferativní neoplásie atd.

Součástí řešení je i unikátní software pro vyhodnocení výsledků SOPHiA DDM™ umožňující detekci genomových biomarkerů, které vymezují specifické myeloidní a lymfoidní novotvary.

Kity jsou validovány pro sekvenátory Illumina.

 • SOPHiA Myeloid Solution (CE IVD) pokrývá 30 genů spojených s myelodysplastickými syndromy, myeloproliferativními neoplásiemi a leukémií.
 • SOPHiA Myeloid Solution Plus (RUO) umožňuje přesnou charakterizaci fúzí na bázi DNA a RNA spojených s různými rakovinami krve. Toto komplexní řešení pokrývá, stejně jako SOPHiA Myeloid Solution, 30 genů, a je obohaceno o detekci 119 fúzí na bázi RNA spojených s myelodysplastickými syndromy, myeloproliferativními neoplásiemi a leukémií.
 • SOPHiA Extended Myeloid Solution (RUO) pokrývá 98 genů, včetně všech biomarkerů přítomných v SOPHiA Myeloid Solution, spojených s myelodysplastickými syndromy (MDS), myeloproliferativními neoplásiemi (MPS), překryvnými syndromy MDS/MPS a akutní myeloidní leukémií. 
 • SOPHiA Lymphoma Solution (RUO) poskytuje detekci SNVs, Indels a CNVs v 54 genech asociovaných se vznikem lymfomů B- a T- buněk atd.

 

Paragon Genomics panely

NGS panely založené na technologii CleanPlex® - mimořádně škálovatelná a mimořádně citlivá technologie na bázi amplikonového sekvenování. Obsahuje vysoce pokročilý patentovaný algoritmus návrhu primerů multiplexní PCR, jednotnou chemii multiplexní PCR amplifikace a inovativní, patentovanou chemii pro čištění pozadí.

 • JMML Community Panel  je zaměřen na 25 genů, které jsou u juvenilní myelomonocytární leukémie často mutovány.
 • CleanPlex® Hereditary Myelodysplastic Syndrome (MDS)/Leukemia Panel je test pro zkoumání zárodečných variant nebo mutací napříč 22 geny spojenými s hereditárním myelodysplastickým syndromem (MDS)/leukémií.

Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. Více informací »