PentaGen

HLA typizace

Protrans HLA (CE IVD)    

Stanovení HLA pomocí sekvenování je dle standardů EFI a ASHI zákonnou povinností při transplantacích kostní dřeně. Kity německé společnosti Protrans umožňují jak lokus specifické sekvenování (orgánové transplantace), tak allele-group specifické sekvenování HLA-A, -B, -C, DR a DQ (transplantace kostní dřeně). Výraznou předností kitů Protrans je oddělené sekvenování haplotypů bez ambiquit a heterozygotních pozic.

 

Protrans HLA NGS (CE IVD)    

Kity pro typizaci HLA jsou nově dostupné i  ve verzi pro Next-Generation Sequencing. Pracovní postup se vyznačuje maximální jednoduchostí a rychlostí (bez nutnosti fragmentace, amplifikace a indexování v jedné PCR, čištění všech vzorků zároveň).

 

PROTRANS HLA Celiac disease (CE IVD)

Kit německého výrobce umožňuje detekci nejčastějších alel, které jsou asociovány s rozvojem celiakie (viz tabulka níže). Vyhodnocení výsledků se provádí pomocí gelové elektroforézy a odečet genotypů/haplotypů následně v programu SSP Reporter.

 

Protrans HLA Narcolepsy Domino System (CE IVD)

Narkolepsie se projevuje nadměrnou denní spavostí, kataplexií (tzv. spánková obrna), halucinacemi, automatickým chováním. Příčiny narkolepsie jsem neznámé a diagnostika onemocnění je velmi složitá. Nicméně 98% narkoleptiků má HLA genotyp DRB1-15:01 – DQB1-06:02, který je detekován kitem Protrans. SSP detekce HLA alel probíhá na agarózové elektroforéze.

 

LaCAR LAMP kity

Kity LaCAR jsou založeny na unikátní metodice isotermální amplifikace DNA zprostředkované smyčkou (LAMP) s následnou analýzou křivky tání. Uvedená technologie umožňuje provádět amplifikaci přímo z odebrané krve bez nutnosti předchozí extrakce a významně zkracuje celkovou délku testování. Vlastní analýzu lze provádět na běžných cyklerech pro Real-Time PCR nebo na přístroji Genie III. Vybrané kity jsou CE IVD certifikovány.

 

LaCAR LAMP Human HLA-B27 (CE IVD)

Kit detekuje alely B*2702 (kavkazská) a B*2705 (celosvětová) , které jsou asociovány s celou řadou nespecifických zánětlivých nemocí jako je Bechtěrevova choroba, záněty kloubů, vnitřního oka, krátkých kostí dolních a horních končetin atd.

 

LaCAR LAMP Human HLA-B27 Direct (CE IVD)

Screeningový kit detekující  alely B*2702 (kavkazská), B*2703 (africká), B*2704 (asijská) a B*2705 (celosvětová) bez určení specifické mutace (výsledek pozitivní/negativní). Uvedené alely jsou asociovány s celou řadou nespecifických zánětlivých nemocí jako je Bechtěrevova choroba, záněty kloubů, vnitřního oka, krátkých kostí dolních a horních končetin atd.

Ez a weboldal cookie -kat használ a szolgáltatásnyújtás részeként. A cookie -k használatára és elérhetőségére vonatkozó beállításokat a böngészője beállításaiban módosíthatja. Több információ »