Management

 

 

 

Mgr. Jiří Čížek

Jednatel společnosti

 

Vystudoval molekulární biologii na PřF UK v Praze. Po studiu začínal jako aplikační specialista v obchodě s produkty pro imunologické a mikrobiologické laboratoře. Se zelenou kartou, vyhranou ve věhlasné loterii, vyrazil na 3 roky do USA, už společně s budoucí manželkou Ivanou. Rok pracoval v laboratoři na univerzitě v New Yorku. Poté nastoupil do firmy distribuující analytické přístroje pro výzkumné a farmaceutické laboratoře, kde vystřídal pozice v zákaznické podpoře, jednatele firmy v centrále v S.Karolíně a area managera pro západ USA v Kalifornii. V ČR pokračoval 3 roky jako export manager pro laboratorní přístroje pro Východní Evropu. V roce 2007 založili spolu s manželkou Ivanou PentaGen.

Má rád hudbu pasivně i aktivně. Začal už v 5ti letech, kdy byl kvůli své hyperaktivitě a zlobení zapsán do houslí, dobrovolně se učil na klavír a kytaru, v plánu má několik dalších nástrojů. Rád běhá v lese nebo plave, chodí po horách. Nejraději ale cestuje s celou rodinou, ať už na lyže nebo do teplých krajin.

 

 

 

Mgr. Ivana Čížková

Jednatelka společnosti

 

Vystudovala Přírodovědeckou fakultku UK, obory biologie-geografie. Během základní i střední školy se účastnila zejména přírodovědných olympiád, dvakrát skončila v celostátním kole. Lákala ji věda, zejména genetika. Na VŠ jí začala do hloubky zajímat i geografie. Její diplomová práce z oboru limnologie byla velmi ceněna, a má dodnes odkazy na wikipedii. První pracovní zkušenosti získala v nadnárodních farmaceutických koncernech, kde pravidelně získávala nejvyšší ocenění za dobré pracovní výsledky. Během pobytu v zahraničí v USA se účastnila vědeckého výzkumu na Duke Univerzity, kde pracovala v hyperbarické komoře a v souvislosti s potápěčským výzkumem pracovala pro DAN a NASA. Roky strávené v USA ji velmi ovlivnily - svoboda, otevřenost, profesionalita a kvalitní služby v zámoří jí inspirovaly. I proto se v roce 2007 se svým manželem Jiřím rozhodli vybudovat vlastní společnost PentaGen, jejímž posláním bude přinášet do ČR inovativní metody, které obohatí obor diagnostiky v ČR, a to za perfektního servisního prozákaznického pojetí. V roce 2015 spolu s manželem založili neziskový vzdělávací projekt Vějíř, který jejich práci dává další rozměr. Za nejvyšší úspěch u sebe považuje skloubení práce pro PentaGen a péči o své dvě dnes již dospělé děti – Klárku a Matouše.

Její velkou zálibou je poznávání nových zemí, a proto jí velmi baví učení se cizím jazykům. Ve volném čase ráda čte dobré detektivky a špionážní romány.

 

 

 

Ing.Martin Eliáš

Commercial Manager

 

Vystudoval VŠCHT v oboru potravinářské technologie a biotechnologie. Během studia pracoval na různých pozicích od laboratoře až po logistu v Německu u potravinářské firmy. Po studiu zamířil do zahraniční farmaceutické firmy, kde začínal kariéru na pozici obchodního zástupce. Po 5ti letech přešel do Rakouské farmaceutické firmy, kde zastával pozici District managera pro oblast Čech a produktového manažera pro oblast psychiatrie, neurologie a léčby bolesti. V roce 2011 absolvoval a složil certifikaci CIMA – marketingový manažer.  V roce 2013 nastoupil jako Commercial manager /obchodní ředitel divize do české farmaceutické firmy, kde mimo neuropsychiatrického portfolia měl na starosti oblast gynekologie a urologie. V PentaGenu pracuje na pozici obchodního ředitele od roku 2018.  V roce 2019 dokončil magisterský titul na fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT. Od mládí hrál na trumpetu v několika souborech, ale teď převážně hraje pro sebe jako samouk na klavír.

Mezi jeho velké koníčky patří zájem o veterány a sportovní vozy. Rád jezdí na motorce a lyžuje. Aktuálně svůj volný čas nejčastěji vyplňuje cestováním s rodinou převážně po Evropě.